ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 4914313
*
nr 491 4313
Pigtittare
1800-tal, höjd: 67
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 16:22:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 10:45:14
1
300 kr
17/10 15:40:38
2
300 kr
17/10 23:52:17
3
Vinnande bud
19/10 15:24:21
1
400 kr
19/10 23:27:15
3
justering av budtak
20/10 23:41:33
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:00
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:16
-
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:11
-
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:25
*
Pigtittare
nr 491 4313
Pigtittare
1800-tal, höjd: 67
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 10:45:14 | 1 | 300 kr |
17/10 15:40:38 | 2 | 300 kr |
17/10 23:52:17 | 3 | Vinnande bud |
19/10 15:24:21 | 1 | 400 kr |
19/10 23:27:15 | 3 | justering av budtak |
20/10 23:41:33 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:00 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:16 -
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:11 -
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:25